Dom Techniczny s.c. Strona główna O nas Produkty Usługi Nowości Kontakt Spaw-Tech
Dom Techniczny s.c.
Spawarka MMA Snake 160
Zdjęcie Spawarka MMA Snake 160
CENA NETTO OD:
Zadzwoń!

 

Dane techniczne

Prąd Spawania 160
Sprawność 60%
Zasilanie 230V/50Hz
Zabezpieczenie zasilania 20A
Zabezpieczenie obudowy IP21
Chłodzenie wentylator
Napięcie biegu jałowego 58V
Zakres regulacji płynny

 

Opis

Urządzenie inwerterowe Snake 160 jest lekkim, przenośnym źródłem energii. Służy do spawania elektrodami otulonymi różnych gatunków stali w tym zwykłych, nierdzewnych, żaroodpornych oraz żeliwa. Przeznaczone jest do pracy w warunkach terenowych i wykonywania wszelkiego rodzaju prac naprawczych. Urządzenie charakteryzuje się dużą sprawnością 170 A/60%. Posiada znakomitą charakterystykę łuku dla elektrod rutylowych i zasadowych.
Spawarkę można również wykorzystać do spawania metodą TIG za pomocą specjalnego uchwytu TIG z zaworkiem (metoda TIG LIFT). Zapalanie łuku odbywa się wtedy przez lekkie potarcie elektrody nietopliwej o spawany materiał.

Urządzenia Snake 160 oparte są na najnowszej, najbardziej zaawansowanej technologii, wykorzystującej tranzystory IGBT.


Snake 160 posiada również funkcję ARC FORCE - "dynamika łuku" - skracaniu długości łuku towarzyszy wzrost prądu spawania, co powoduje stabilizowanie łuku, niezależnie od jego długości. Zmniejszenie wartości funkcji daje łuk miękki i mniejszą głębokość wtopu, natomiast zwiększenie wartości funkcji powoduje głębsze wtopienie i możliwość spawania krótkim łukiem. Działanie funkcji ARC FORCE polega na zwiększeniu mocy dostarczanej do łuku w momencie zwierania elektrody i materiału przez kroplę roztopionego metalu, co powoduje szybkie przemieszczenie kropli i zapobiega zwarciu.
Przy ustawionej dużej wartości funkcji ARC FORCE można spawać "wciskając" elektrodę w jeziorko roztopionego metalu, utrzymując łuk o minimalnej długości i dużą prędkość topienia elektrody.
Urządzenie posiada również funkcję HOT START, polegającą na chwilowym zwiększeniu prądu spawania ponad ustawioną wartość w momencie zajarzenia łuku, Zapobiega to zjawisku "przyklejania się " elektrody w początkowej fazie spawania, ułatwiając rozpoczęcie całego procesu.

design: Marcin Kowalczyk

code: Tomasz Hyziak

Rzetelna Firma